Hatay Ev Yapımı Doğal Baharatlı Sürk Çökelek

Baharatlı sürk çökeleğimizin içerisinde hiçbir katkı maddesi yoktur.

Renklendirici, koruyucu, asit düzenleyici ve tatlandırıcı içermez. Tamamen doğal ve el yapımıdır. Ürünlerimizin tamamı hijyen koşullar altında üretilmiş olup, TSE güvenli üretim belgesi ile hijyenik üretim koşulları tescillenmiştir. Pul biber, kimyon ve kekik kullanılarak, içeriği hazırlanmaktadır.

Ürün Fiyatı: 50
(5 Adet - 100 gr)
SİPARİŞ VER
LEZZETİ PAYLAŞ

Ürünün İçeriği

Taze çökelek, biber salçası (tatlı), pul biber, kimyon, tuz, kekik, çörek otu, su, zeytinyağı.

Ürünün Hazırlanışı

Hatay'a özgü yöresel bir peynir çeşididir. Asitliği ilerlemiş sütten veya yoğurttan yağ üretilen yörelerde, yağ elde edildikten sonra geriye kalan ayranın kaynatılmasıyla elde edilen çökelekten yapılmaktadır. Kekik, kimyon, pulbiber, çörek otu gibi baharatlar ve biraz salça ile yoğrulup şekil verilir. Güneşte kurutulmadan streç filme sarılır. Ürünlerimiz, hijyen koşulları altında paketlenir.

Ürünün Faydaları:

Çiğ olmayan ve kaynatılan sütten yapıldığı için en sağlıklı peynir türüdür.

Saklama Koşulları

Güneş ışığı almayan serin bir alanda saklayabilirsiniz. Sürk peynirini kâğıda sararak cam saklama kabına koyarak buzdolabında bir süre muhafaza edebilirsiniz.

Gönderim Şekli

Ürünümüz 5 adet olarak paketlenir. Kargo esnasında zarar görmemesi adına; taze (sürk) çökeleğimiz gıdaya uygun ambalajda satışa sunulmuştur.Ürünlerimiz özel strafor kutu içerisinde buz jeli ile muhafaza edilerek, 4 mevsim güvenle Türkiye’nin her yerine gönderilebilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam